Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Prietenul imaginar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Prietenul imaginar la data de Mar Oct 24, 2017 1:33 pm

Când aveam 4 ani, mama și cu mine ne-am mutat într-o casă colonială mare, construită la sfârșitul anilor 1800. Mama mea avea întotdeauna un sentiment ciudat despre casă. În subsol era o mică secțiune și nu am știut niciodată de ce era acolo.Mama mi-a spus că imediat după ce ne-am mutat în casă, am avut brusc un prieten imaginar. Într-o zi, din senin, i-am spus că mă jucam cu o fetiță numită Jenny. Ea credea că era doar o fază și nu acorda prea multă atenție. I-am spus că Jenny a vrut să las pisica să coboare în subsol, ca să se poată juca cu ea. Mama mi-a permis să las pisica să coboare acolo. Nu sa mai întors niciodată. Asta a speriat-o foarte tare. Apoi, câteva zile mai târziu, i-am spus că Jenny a vrut să merg în subsol să mă joc cu ea. Mama m-a refuzat și mi-a spus să mă duc în pat la culcare. Am făcut-o și când m-am trezit a doua zi dimineață, am avut zgârieturi adânci pe spate și picioare.
Mama mea a decis să studieze istoria casei. A găsit o imagine veche a casei și a familiei care locuia acolo. Mi-a arătat fotografia și m-a întrebat dacă am recunoscut pe cineva din poza. În imagine erau 7 fetițe și, fără ezitare, i-am arătat una dintre ele. Numele tuturor membrilor familiei au fost scrise pe spate. Fata pe care am arătat-o ​​a fost numită Jenny.

Vezi profilul utilizatorului http://vecinul-din-iad.hitforum.ro

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum